CSR / Vilmorin Garden w Raporcie ”Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”

Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Działania firmy Vilmorin Garden jako jedynej z branży ogrodniczej znalazły się w tej publikacji. 

15, jubileuszowa edycja zawiera opisy praktyk 180 firm, które swoje działania realizowały w 2016 roku. W porównaniu z rokiem 2015 liczba ta wzrosła o około jedną czwartą. Nigdy wcześniej tak wiele firm nie zgłosiło swoich działań CSR do publikacji.

Po raz pierwszy Vilmorin Garden miał przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

W tym roku raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” po raz pierwszy połączony został z globalnymi 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDG), ustanowionymi przez ONZ w 2015 roku. Obok tradycyjnego zakwalifikowania do danego obszaru normy ISO 26000 praktykom w raporcie zostały przyporządkowane również realizowane przez nie cele SDG.

Firma Vilmorin Garden jako jedyna z branży ogrodniczej znalazła się w raporcie, naszym celem jest punkt 3 raportu – zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promowanie dobrobytu.

Vilmorin Garden przekonuje do uprawy własnych warzyw, ziół i kiełków w trosce o zdrowie. Ze sprzedaży produktów dedykowanej linii firma przekazuje 1% obrotu na Fundację Akogo? i klinikę Budzik. Kupujący produkty otrzymują cegiełkę (magnes), aby podkreślić ich udział w praktyce. Do projektu Razem z Vilmorin Garden wspieram Fundację Akogo? i klinikę Budzik przystąpiło ok. 500 centrów ogrodniczych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8-aLE-keB4o&t=16s

https://www.youtube.com/watch?v=vvhlTgZ00pI&t=79s