O Firmie / Działalność firmy

Firma Vilmorin Garden powstała w 1999 roku jako Cnos - Vilmorin spółka joint-venture. Partnerem większościowym (51%) została grupa Vilmorin Clause & Cie - światowy lider na rynku nasion warzyw, kwiatów i ziół, a pozostałe udziały przypadły cenionej poznańskiej firmie CNOS PNO Sp. z o.o. Dzisiaj jedynym właścicielem Vilmorin Garden jest francuski Vilmorin Jardin.

kwiat Przynależność firmy Vilmorin Jardin do grupy VILMORIN Clause & Cie - światowego lidera branży nasienniczej - wniosła do zasobów Vilmorin Garden nie tylko 270 tradycję ogrodniczą, ale i nade wszystko możliwość korzystania z bogatego doświadczenia, najnowocześniejszych technologii w zakresie badań, marketingu i merchandisingu.

Vilmorin Clause & Cie należy w 70% do Grupy Limagrain, natomiast pozostałe 30% akcji notowane jest na giełdzie w Paryżu. Działalność obejmuje dwa obszary:

  • sektor profesjonalny, gdzie jest drugą co do wielkości firmą na świecie,
  • sektor amatorski, w którym jest światowym liderem, posiadającym firmy na całej kuli ziemskiej


Vilmorin Garden to część sektora amatorskiego wyspecjalizowanego w sprzedaży nasion, cebulek, traw i innych produktów przeznaczonych dla osób uprawiających działki i ogródki.

Podstawową działalnością Vilmorin Garden jest produkcja, konfekcjonowanie i dystrybucja nasion kwiatów, warzyw i ziół. Ponadto firma zajmuje się dystrybucją cebul kwiatowych oraz najwyższej jakości mieszanek traw, dostarczanych przez największego producenta na świecie, duńską spółkę DLF. W 2014 roku w ofercie znalazły się włókniny biodegradowalne, które wraz z nasionami Bio, torfowymi doniczkami Jiffy i nawozami z naturalnym Guano tworzą gamę produktów ekologicznych.

Naszą misją jest:
Tworzyć rynek i komunikować rozwiązania, 
które pomogą hobbystom osiągnąć sukces i satysfakcję w ich ogrodach!

 

Udziałowcy: Vilmorin Jardin z siedzibą w St Quentin Fallavier we Francji
Kapitał założycielski: 6.500.000 PLN
Zarząd: Władysław Peter - Prezes Zarządu
Nr dokumentu rejestrowego: KRS 0000114464

Zapoznaj się z historią firmy Vilmorin

Vilmorin w strukturze Grupy Limagrain

Logo Vilmorin

Dystrybucja